Wyświetlacz Ledowy – Lions Led

Firma Lions Led radzi na co zwracać uwagę przy zakupie wyświetlaczy ledowych

Wyświetlacze LED a tempo wyświetlania tekstu.

Dodaj komentarz

Czym jest tempo wyświetlania?

Jak już wspominaliśmy niezwykle wysoka skuteczność, którą mamy zagwarantowaną posiadając wyświetlacze LED (wyświetlacze ledowe) wynika także z faktu, iż są one w nieustannym ruchu. No chyba, że sami zdecydujemy inaczej i ustawimy program, w którym jednostajnie wyświetla nam się jeden krótki napis. Warto jednak zastanowić się po co nam wyświetlacze LED, które nie mogą spełniać swojej funkcji.

Posiadając wyświetlacze LED (wyświetlacze ledowe) powinniśmy zatem pozwolić im pracować w pełni swoich możliwości, a więc winniśmy ustawić naszą tablice LED tak (wyświetlacze ledowe), by napis mógł się przesuwać, abyśmy mogli zamieścić dłuższy tekst, by przekazać najważniejsze informacje naszym obecnym czy też potencjalnym klientom.

Wykorzystajmy zatem pełnie szans, jakie dają nam wyświetlacze LED (wyświetlacze ledowe) ustawiając w nich programy, dzięki któremu nasz tekst nie tylko się przesuwa, ale także migocze czy ukazuje się w negatywie.

Skoro mowa o tempie przesuwania się tekstu chodzi nam oczywiście o szybkość, z jaką dłuższy tekst się przesuwa, a więc czas, w jakim piesi czy kierowcy są w stanie zapoznać się z całością naszego przekazu.

Wyświetlacze LED a dostosowanie naszego tempa.

Ważnym aspektem jest oszacowanie odległości, z jakiej nasz wyświetlacz będzie najczęściej dostrzegany. Warto zastanowić się, z jakiej najbliższej odległości przechodzień czy kierowca będzie próbował odczytać nasz tekst, który zakodowane mają przez nas wyświetlacze LED (wyświetlacze ledowe).

W przypadku, gdy zamieszczamy nasze wyświetlacze LED (wyświetlacze ledowe) warto pamiętać, że są czytelne z odległości 1 km., a bywa i tak, że ktoś usiłuje zapoznać się z tekstem z bardzo bliska.

Nie chcielibyśmy bowiem doprowadzić do sytuacji, w której przechodzień musiałby się zatrzymać na dłuższą chwilę, by przeczytać nasz tekst z wyświetlacza, bo będzie się on tak wolno przesuwał czy też tekst będzie przesuwał się na tyle szybko, że nikt nie będzie w stanie nadążyć za przesuwającą się informacją.

Pamiętajmy także o jednej ważnej regule, która i tutaj ma zastosowanie. Mianowicie, gdy stoimy blisko mamy wrażenie, że tekst przesuwa się szybko. Z kolei z większej odległości mamy złudzenie wolnego przesuwania się tekstu. Podobnie jak w kinie, gdy wzrok obejmuje więcej.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s